A hőszivattyú telepítésének legfontosabb előnyei
A hőszivattyú telepítése talán még sosem volt ilyen populáris téma, mint az utóbbi néhány évben. A hőszivattyús technológia beépítése otthonunkba az egyik leggazdaságosabb, leghatékonyabb és legkörnyezetbarátabb módja a fűtési és melegvíz-szükségleteink fedezésére.
A hőszivattyúk környezeti energiát használnak fel fűtésre és a meleg víz előállítására otthonunkban. Ez úgy működik, hogy hőenergiát von ki a levegőből, a talajból vagy a helyi vízforrásból, amit aztán egy hőszivattyú átalakít, hogy fűtést és meleg vizet állítson elő az épületben.
Tudnivalók a hőszivattyúról
A hőszivattyúk kevesebb karbantartást igényelnek, mint a fatüzelésű fűtési rendszerek. Sőt, élettartamuk is hosszabb, mint a kazánoké. Igényességüket tekintve 3-5 évente professzionális karbantartás szükséges más fűtési rendszerekhez képest. Vannak azonban olyan ellenőrzések, amelyeket saját magunk is elvégezhetünk.
A praktikus hőszivattyúk egyszerűen integrálhatók intelligens funkciókkal és intelligens otthonokba, ami azt jelenti, hogy bármely helyiség hőmérséklete egyszerűen szabályozható egy gombnyomással vagy akár egy telefonos alkalmazással. Ez azt jelenti, hogy a terek gyorsan felmelegedhetnek, és akár távolról is vezérelhetők, így meleg lesz, amikor hazaérkezünk egy hosszú munkanap után, fáradtan.
Biztonságos és költséghatékony
A hőszivattyúval nincs égés – ami azt jelenti, hogy nem kerülnek ki mérgező gázok a környezetbe, és nincs égéstermék sem. Ez azt is jelenti, hogy nincs potenciális veszély a szén-monoxid-mérgezésre és más egészségügyi problémákra. A hőszivattyúk megakadályozzák a páralecsapódást is, aminek köszönhetően kisebb a penészedés valószínűsége.
A levegős hőszivattyú keringeti a levegőt, és még a minőségét is javíthatja, így biztonságosabbá teheti házunkat. A szűrők képesek tisztítani a levegőt, eltávolítva a penészszagot, a füstöt és egyéb részecskéket, ami nagyon hasznos lehet, ha egészségügyi problémákkal küzdünk.
A hőszivattyú telepítésével pénzt takaríthatunk meg, mert bár a hőszivattyú kezdetben drágább, a teljes pénzösszeg sokkal alacsonyabb, mint a gázkazánnal.
Ez azonban függ a ház ablakainak számától, az éghajlattól, az évszaktól és a falak mögötti szigetelés típusától. Ha hosszabb ideig szeretnénk megszállni egy ingatlanban, a hőszivattyú nagy valószínűséggel sok pénzt takarít meg az éves üzemanyagszámlán, és felértékelheti az épületet is.
A hőszivattyú telepítése
A levegős hőszivattyúk falra szerelhetők vagy a földre helyezhetők. Először is meg kell találni a megfelelő helyet a fő egység elhelyezéséhez. Ideális esetben egy védett és biztonságos helyen kell lennie, ahol nincs kitéve heves esőzéseknek és szélnek. Észszerű távolságra van szükség az egység körül (egyes falra szerelt modelleknél körülbelül 200 mm, nagyobb padlórendszereknél több).
A telepítés egy kültéri és egy beltéri részből áll, ezért ügyeljünk arra, hogy belül is legyen elegendő hely. Miután mindkét egység fel van szerelve a rögzítőelemekre, a hűtőközeg- és a lefolyócsöveket csatlakoztatják, majd szigetelik kívül és belül egyaránt. Ezután az egész rendszer csatlakoztatható a beltéri fűtési rendszerhez, például a kazánhoz vagy a radiátorokhoz.
Böngészd végig a kínálatunkban elérhető, nagyszerű hőszivattyú berendezéseket, és érdeklődj róluk bátran elérhetőségeink valamelyikén!